Jūrkalne

Divu saulrietu krasts

Rīvas loki

Pie Labraga jūrā ietek viena no skaistākajām Latvijas mazupītēm – Rīva.

Rīvas upes ieleja veidojusies, upei laužot ceļu uz jūru cauri Labraga stāvkrastam. Pie Ulmales-Labraga luterāņu baznīcas sākas dabas taka “Rīvas loki”. Šeit Rīva, plūstot caur kanjonveidīgu gravu, katram gadalaikam piešķir savu nokrāsu dabas paletē. Pavasarī un rudenī šeit būs iespēja satikt arī kādu laivotāju kompāniju, jo Rīva ir populāra laivošanas upe.

Augu valsts mainās ar katru nostaigāto kilometru, sākot ar skujkoku audzēm jūras tuvumā un pamazām pārejot uz lapkoku audzēm ar acis priecējošiem melnalkšņu puduriem. Vērīgāks ceļotājs, iespējams, pamanīs arī dzīvnieku valsts pārstāvjus. Rīvā laiskojas foreles, virs tās laidelējas zivju dzenīši un ūdensstrazdi, savukārt upes krastus iecienījušas stirnas.

Vienvirziena taka ir nosacīti sadalīta trīs posmos. Ņemot vērā stāvos kāpumus un kritumus, tās pieejamība ir ierobežota cilvēkiem ar īpašām vajadzībām. Ir tikai pāris vietas, kur var piekļūt ar transportlīdzekli un baudīt elpus aizraujošus skatus. Ģimenēm ar maziem bērniem, lai izietu dabas taku, ieteicams izmantot slingus.

Pirmie trīs kilometri ir visvieglākie, tos bez grūtībām būs iespējams pieveikt arī senioriem. Nākošie trīs kilometri jau ir atraktīvāki, tos kātojot, ieteicams lietot trekinga nūjas. Šie abi posmi ir marķēti ar zaļu krāsu. Turpretim pēdējie divi kilometri jau ir saldais ēdiens ekstrēmāku pārgājienu cienītājiem – bez marķējuma, ar daudziem šķēršļiem upes krastos.

Rīvas loki @ Facebook

Tālrunis: +371 26586582 / Ingus Antonovičs

Karte un maršruta faili

Virtuāls pārgājiens

Noskaties: