“Vēju sēta”

Talka+Jurkalne+2014-3685

Biedrības “Vēju sēta” pirmsākumi meklējami 2003. gadā, kad mūziķis un mākslinieks Igo sadarbībā ar Jūrkalnes pagasta padomi organizēja pirmo Jūrkalnes tūrisma sezonas atklāšanas pasākumu un talku.

Vairāk kā desmit gadu laikā paplašinājies ne tikai pasākumu klāsts, ko Igo organizē Jūrkalnē, bet arī domubiedru skaits. Katru gadu tūrisma sezonu atklāj vairāki simti talkotāju, kas izveidojuši un turpina iekopt Jūrkalnes Dabas un atpūtas parku, kur ietilpst “Ugunspļava”, baznīcas ābeļdārzs, meža takas un “Vēja sēta”, attīra pludmali un veic citus Jūrkalni bagātinošus darbus.

Vasaras saulgrieži kļuvuši par Ventspils novada pašvaldības svētkiem, ko apmeklē viesi gan no Latvijas, gan ārvalstīm. Jūlija mēneša pirmajās desmit dienās notiek starptautisks Jūrkalnes mākslas plenērs, kas kļuvis par nozīmīgu notikumu Kurzemes un īpaši Suitu kultūrtelpā, kas iekļauta UNESCO pasaules nozīmes kultūras mantojuma sarakstā. Bet vasaru noslēdz Ābolu balle, kur Jūrkalnes viesus vienmēr sagaida plaša kultūras un sabiedrisko notikumu programma.

2013. gada 16. oktobrī tika dibināta biedrība “Vēju sēta”, kas turpinās iesāktos darbus un plāno realizēt arvien jaunus projektus, kas veicinās mūsdienu un tradicionālās kultūras pētniecību, saglabāšanu un attīstību Kurzemes reģionā.

“Vēju sētas” biedri ir mūziķis un mākslinieks Igo (Rodrigo Fomins), Latvijas Mākslas akadēmijas asociētā profesore Gita Straustiņa un radošo industriju menedžeris Uģis Dadzis.