Jūrkalne

Divu saulrietu krasts

Ugunspļava

Jūrkalnes Dabas un atpūtas parka pirmsākumi meklējami 2003. gadā, kad Jūrkalnes pašvaldība organizēja pirmos Tūrisma sezonas atklāšanas svētkus un talku. Pirmajos gados tika sakopta Jūrkalnes pludmale.

Saulgriezi_Jurkalne_2013_5905

2006. gadā mūziķis un mākslinieks Igo un Jūrkalnes pagasta priekšsēdētājs Māris Dadzis ar domubiedriem uzsāka Dabas un atpūtas parka veidošanu. Ik gadu talcinieki no Jūrkalnes un visas Latvijas tika aicināti, lai kopā strādātu un pilnveidotu brīvdabas kultūras centru.

DSCN9006

Dabas un atpūtas parku veido Ugunspļava, Vēju sēta ar Vējturu namu, baznīcas ābeļdārzs, sacensību “Zelta mopēds” atceres vieta un dabas takas mežā.

Ugunspļavā atrodas brīvdabas estrāde, ugunskuru vietas un lapenes (autors – amatnieks Ainars Šlangens). Šeit tiek svinēti vasaras saulgrieži, Zāļu dienas, notiek koncerti, festivāli un zaļumballes.

Vēju sētas vidū Vējturu nams. Tā ir brīvdabas koncertzāle, kas atklāta 2020. gadā. Vēju sētas austrumos redzams saules pulkstenis (autors – tēlnieks Uldis Kurzemnieks) un ugunsrats (autors – kalējs Ainars Rullis), kas iegriežas saulgriežu pusnaktī.

Baznīcas ābeļdārzā pavasaros zied talcinieku stādītās ābeles, un rudens tiek sagaidīts ar Ābolu balli. Ap Zaļo ugunskrūmu ir liela izmēra vienlaidus apaļais sols.

Cauri piejūras mežam vijas dabas takas. Uz lielās meža takas atrodas sacensību “Zelta mopēds” atceres vieta (autors – kalējs Ainars Rullis), kas vēsta par Jūrkalnes motosporta tradīcijām un vietu, kur kādreiz atradās motokrosa trase.

Jurkalnes_talka_13_3984

Par Dabas un atpūtas parku ikdienā rūpējas Ventspils novada pašvaldība, Jūrkalnes Svētā Jāzepa Romas katoļu baznīcas draudze un biedrība “Vēju sēta”.

Dabas un atpūtas parks ir apliecinājums tam, ka Jūrkalnes un suitu kultūra ir dzīva, uztur senās tradīcijas un mūsdienīgi attīstās.

Vairāk par šīs vietas tapšanu uzzini sadaļā Jūrkalnes tūrisma sezonas atklāšana un talka.