Jūrkalne

Divu saulrietu krasts

Makšķerēšana

Makšķerēšana jūrā no krasta paliek populārāka ar katru gadu. Šādi var makšķerēt visu gadu, bet labākais liks – rudens mēneši.

Nu jau tur nekāds retums nav copētāju kompānijas no Rēzeknes, Alūksnes un Valmieras, nemaz nerunājot par rīdziniekiem un jūras piekrastei tuvāk dzīvojošajiem, kas rudenī te pavada vairāk laika nekā mājās… Copei jūrā piemīt kaut kāds neatkārtojams vilinājums: kas vienreiz to ir sajutis, tam vairs miera nav – dvēseli un dūšu tā vien uz turieni velk!

Nezinātājam varētu likties, ka tad jau tie makšķernieku bari brauc pēc milzu lomiem, jo citādi izskaidrot tāda ceļa izmaksas, piemēram, no Rīgas, nevar. Taču te viņi stipri maldās, protams, sezonas laikā pie lielākām vai mazākām zivīm tiek visi, tomēr loma lielums šajā gadījumā nekādā gadījumā nav noteicošais.

To gan var saprast tikai tas, kurš vienatnē vai labā kompānijā pilnīgā tumsā un klusumā ir sēdējis jūras krastā un vērojis rudenīgās zvaigžņotās debesis, ik pa laikam uzmetot skatienu spīgulītim makšķeres galā…

Ehhh, forša tā padarīšana ir, nu dikti forša! Ja neesat to vēl baudījis, tad ceru, ka pēc šī raksta izlasīšanas to sagribēsiet izdarīt. Tātad ko tad jūrā no krasta var noķert? Ja ņemam vērā, ka aktīvā bušu sezona, kad ūdens atdziest un zivis pienāk tuvāk krastam, sākas ap septembra vidu vai pat no mēneša beigām un ilgst līdz kārtīgam salam, tad šajā laikā pie krasta var gadīties vesels lērums dažādu ūdens iemītnieku – cik nu viņu tajā mūsu Baltijas jūrā ir.

Protams, pamatā lomu sastāda parastās butes, tām gan arī ir vairākas sugas, bet tā īsti viņas atšķirt var tikai speciālists vai tuvumā dzīvojošs takuzinis… Butēm nav izmēra ierobežojuma, bet ir daudzuma limits, proti – viens makšķernieks vienā reizē drīkst paturēt 5 kilogramus no katras sugas!

Normunds Grabovskis

Jūrkalnē tradicionāli notiek Latvijas Čempionāts Jūras makšķerēšanā no krasta.

8c199dd3f796e84616e34283f0c87652

IMG_5309

IMG_5115

IMG_5556