Jūrkalne

Divu saulrietu krasts

Stāvkrasts un pludmale

Jūrkalne ir viena no gleznainākajām jūras piekrastēm Latvijā, kas lepojas ar skaistu smilšu pludmali un augstāko stāvkrastu Latvijā.

IMG_5030

Skaistā skata baudīšanai no 20 metru augstās krasta kraujas uz pludmali ved speciāli veidotas kāpnes. Tās vairākkārt ir atjaunotas, jo spēcīgu vētru laikā krasts ievērojami atkāpjas — tieši pie Jūrkalnes novērojama vislielākā krasta erozija Latvijā.

Pēc Otrā pasaules kara, Jūrkalnes pludmale un dižais stāvkrasts, kas iezīmēja Padomju Savienības rietumu robežu, bija pieejami tikai ar īpašām atļaujām, bet nu jau pāris gadu desmitus Jūrkalne atkal ir ļoti iemīļots vasaras galamērķis.

Smilšainā pludmale ir izcila sauļošanās vieta, bet jūra kā magnēts pievelk ūdenssporta cienītājus. Jūrkalni ir iemīļojuši vindsērfinga, kaitborda, stāvairēšanas entuziasti. Šī ir lieliski piemērota vieta paraplanierismam.

Foto: Agris Semēvics

Pasaulē populārākais ziņu kanāls CNN apkopojis sarakstu ar 20 skaistākajām vietām Eiropā. Šajā sarakstā iekļauti arī ainaviskie Jūrkalnes stāvkrasti. CNN Travel raksta, ka Jūrkalne piedāvā dažādas aktivitātes – paraplanierismu un vindsērfingu, tā ir izcila vieta, kur aizbēgt no ikdienas steigas. Jūrkalnes stāvkrastu medijs dēvē par mežonīgu un vēsta, ka ik gadu Baltijas jūrā tiek ieskaloti vairāki metri. Pludmale ir lieliska vieta saulrietu vērošanai – jo īpaši medijs vilina doties uz šo neskarto dabas vietu vasarās.

IMG_6515

IMG_6557

IMG_6330

IMG_0282

IMG_4254

IMG_1762

IMG_4310

IMG_0069