Jūrkalne

Divu saulrietu krasts

Publicitāte

Pasaulē populārākais ziņu kanāls CNN apkopojis sarakstu ar 20 skaistākajām vietām Eiropā. Šajā sarakstā iekļauti arī ainaviskie Jūrkalnes stāvkrasti.

CNN Travel raksta, ka Jūrkalne piedāvā dažādas aktivitātes – paraplanierismu un vindsērfingu, tā ir izcila vieta, kur aizbēgt no ikdienas steigas. Jūrkalnes stāvkrastu medijs dēvē par mežonīgu un vēsta, ka ik gadu Baltijas jūrā tiek ieskaloti vairāki metri. Pludmale ir lieliska vieta saulrietu vērošanai – jo īpaši medijs vilina doties uz šo neskarto dabas vietu vasarās.


2011. gadā pie Muižupītes tika filmēta Āzijas kara drāma My Way. Jūrkalnes pludmale atveidoja Normandijas krastus 2. pasaules kara laikā, tostarp, D-dienu, kad 1944. gada 6. jūnijā Normandijā izcēlās Sabiedroto karaspēks. Tas ir viens no vērienīgākajiem kino projektiem, kas filmēts Latvijā.


Jau vairākus gadu desmitus Jūrkalnes vārdu saista ar mūziķi un mākslinieku Igo – viņa rīkotās talkas un kultūras pasākumi kļuvuši par vienām no Jūrkalnes tradīcijām. 2020. gadā šīs aktivitātes vainagojās ar dabas koncertzāli “Vējturu nams”.


Jūrkalnē dzimis izcilais ebreju muzikoloģijas pamatlicējs, komponists Ābrams Cvi Idelsons (1882-1938), ebreju dziesmas Hava Nagila autors. Savā biogrāfijā Idelsons raksta, ka dzimis zvejnieku ciemā Feliksbergā, Krievijā.


Latvijas Televīzija un Latvijas Radio stāsta par Jūrkalnes stāvkrasta nobrukumiem.


2020. gadā ceturtdaļgadsimta jubileju kopš pirmatskaņojuma brīža atzīmēja grupas “100. debija” dziesma “Man dimantu nav”. Šim notikumam par godu tika ieskaņota šīs dziesmas jauna versija, ko izpilda Antra Stafecka un Normunds Pauniņš. Dziesmas video klipa filmēšana notika Jūrkalnes pludmalē un pļavās.

Foto: Agris Semēvics

Latvijas gada populārākais sportists, pasaules čempions Kaspars Stupelis kopā ar pasaulē titulētāko blakusvāģu pilotu, holandieti Danielu Vilemsenu trenējas Jūrkalnes mototrasē.


Jūrkalnes suitu sievas.


“Šai maizei ir pievienots jūras sāļums un piekrastes vējš,” saka maizes cepēja Inga Lastovska. Kopā ar vīru Juri savā lauku mājā Jūrkalnē ikdienas tiek kurināta simtgadīgā krāsns un cepta maize. To ir iecienījuši ēdāji no plašas apkārtnes, tādēļ Lastovsku pārim darba netrūkst no rīta līdz vakaram.


Jūrkalnes pludmalē mēdz izskalot kara laika munīciju.


“Zem ūdens ir arī mājas, baznīcas, kapsētas” – Jūrkalnē atklāts īpašs Vētru muzejs.


TV3 raidījuma “Bez Tabu” iziet Rīvas upes dabas taku un atklāj vietu, kur upe ietek jūrā.


Populārais ASV medijs “The Huffington Post” ir apkopojis 18 iemeslus, kāpēc Latvija ir vislabāk glabātais noslēpums Eiropā. Viens no tiem – Jūrkalne.

Jūrkalnes pludmales stāvkrasti ir ideāla vieta, kur saplūst ar dabu. Pludmale lielā mērā ir cilvēku neskarta, līdz ar to tā ir pilnīgi autentiska un skaista. Tuvējās zemnieku saimniecībās jūs varat pamanīt zilas govis, doties sērfot vai vienkārši izbaudīt ainavu.


Diriģents Māris Sirmais intervijās regulāri stāsta par māju un dārzu, ko veido Jūrkalnē.


Jūrkalnes zilā govs reklamēja Latviju. Reklāmas speciālists Ēriks Stendzenieks tās filmēja Latvijas mārketinga kampaņai.


Skyforger dziesmas “Kurši” videoklips filmēts arī Jūrkalnē.


Ances Krauzes dziesmas “Rasa” videoklips.