Jaunumi

talka2018

19. maijā atklās sešpadsmito Jūrkalnes tūrisma sezonu

Vējš negaidīti pārsteidz vīru un paķer tā cepuri. Nu tā jautri ceļo pa gaisu Jūrkalnē, pa Liepu aleju pretī Suitu satikšanās vietai.

Jūrkalnes tūrisma sezona jau tradicionāli tiek atklāta ar talku. Šogad tās galvenais uzdevums būs uzsākt jaunu projektu – vides objektu “Suitu cepures” veidošanu. Mūziķis un mākslinieks Igo atklāj: “Melnā cepure ir svarīga suitu vīra tautastērpa detaļa. Cepure galvā palīdz iztaisnot plecus, sajust lepnumu, gūt pārliecināta cilvēka gaitu. Melnā cepure ir labi pamanāms akcents, kuru var ieraudzīt no liela attāluma. Tieši tādēļ radās doma šo suitu vīru galvas rotu izmantot kā atpazīstamības simbolu, izgatavot vējrāžus cepures formā, pacelt tos uz stabiem un nostiprināt starp liepām visā Liepu alejas garumā. Celsim šo Suitu zīmi augstāk un ļausim arī Jūrkalnes vējam dalīties priekā par šeit redzamo, dzirdamo un sajūtamo”.

Talkas sākums plkst. 10.00 pie Jūrkalnes pagasta pārvaldes ēkas. Talkas laikā plānots arī attīrīt Jūrkalnes pludmali un sakopt Dabas un atpūtas parkā esošo baznīcas ābeļdārzu, sniedzot ābelītēm jaunu spēku.

Savukārt vakara programma gaidāma Jūrkalnes tautas namā Muzeju nakts ietvaros. Plkst. 19.00 notiks Edija Dukura Latvijas mūziķu portretu izstādes „Viss, kā uz delnas” atklāšana. Par šo notikumu Edijs stāsta: „Jau agrā bērnībā man patika zīmēt, taču nekad nedomāju, ka sākšu gleznot. Tā ir nejaušību virkne, kā nonācu pie glezniecības. Tomēr nepamet sajūta, ka kāds to ir vadījis. Pats esmu mūziķis un tieši tādēļ gleznoju Latvijas mūziķus, starp tiem – Uldis Marhilevičs, Ainars Virga, Raimonds Pauls un citi. Sākumā bija sajūta, ka gleznošu mūziķus skatuves gaismā, bet tad pievērsos tieši personību atainošanai, cenšoties parādīt konkrēto tēlu raksturu un iekšējo būtību. Un te nu ir – neskatāmu stundu radīšanas procesa rezultāts. Prieks un pārsteigums, dialogs ar tēlu un meditācija vientulībā, kas savijas ar terpentīna smaržu, krāsas notraipītiem pirkstiem un garīga piepildījuma sajūtu. Viss, kā uz delnas”.

Vakara gaitā gaidāmi arī Kurta Vonnegūta romāna “Kaķa šūpulis” priekšlasījumi, Klāsa Vāveres audioprogramma “Šūpuļdziesmu radio”, kā arī Natālijas Rutules, kas darbosies ar gongiem un vēja stabulēm, meditatīvais priekšnesums.

Pusnaktī Igo un Ēriks Upenieks spēlēs koncertprogrammu “Sapnis ceļā”. Jūrkalnes tautas nama viesi tiks aicināti arī uz ekspozīciju “Vētru muzejs”, kas tika atklāta pagājušā gada decembrī un ko ir apmeklējuši jau vairāk kā 1000 interesantu.

Svētdien, 20. maijā, sākot no plkst. 9.00, pie Jūrkalnes Tautas nama gaidāms lauku labumu tirdziņš. Tam plkst. 12.00 Jūrkalnes tautas namā sekos Ventspils novada bērnu amatierteātru skate “Teātra runča svētki”.

Igo-Ainars_Rullis
Igo un Jūrkalnes kalējs Ainars Rullis ar pirmo “Suitu cepures” vējrādi.