Jūrkalne

Divu saulrietu krasts

Talka

_MG_0220

Jau 14. gadu pēc kārtas notika Jūrkalnes vasaras sezonas atklāšana un talka.

Tie ir notikumi trīs dienu garumā, kas sākas piektdienas vakarā ar kopā sanākšanu Jūrkalnē Ugunspļavā un turpinās ar talku ar sestdienā. Pēc darba talcinieki tiek aicināti uz lielajām lauku pusdienām, koncertu un zaļumballi. Svētdienas rīts tradicionāli sākas ar svētku tirgu, kur būs iespējams iegādāties īstus lauku produktus un amatnieku darinājumus. Svētku noslēguma koncerts notiek Jūrkalnes Tautas namā vai Jūrkalnes Sv. Jāzepa katoļu baznīcā.

Vasaras sezonas atklāšanas pamatā ir talka, kurā katru gadu pulcējas ap 250 cilvēku no Jūrkalnes un visas Latvijas. Talkas dalībnieki sakopj visu Jūrkalnes pludmali 14 km garumā, un no 2006. gada tiek veidots Dabas un atpūtas parks trīs hektāru platībā, kurā ietilpst Ugunspļava, Vēju sēta, baznīcas ābeļdārzs un dabas takas.

Jūrkalnes vasaras sezonas atklāšana ir arī plaša spektra kultūras notikumi. Zaļumballes, kas ir notikušas uz Rīvas upes koka tilta un Ugunspļavā, katru gadu pulcē Jūrkalnes un tuvākās apkārtnes iedzīvotājus un viesus. Jūrkalnes Sv. Jāzepa katoļu baznīcā notiek akadēmiskās mūzikas koncerti, bet tautas namā bērnu koncerti, kā arī tiek atklātas mākslas izstādes.

Katru gadu šos notikumus apmeklē ap 500 personu, un tie ir kļuvuši par neatņemamu Kurzemes sabiedriskās un kultūras dzīves sastāvdaļu. Pēdējo gadu laikā Jūrkalnes tūrisma sezonas atklāšanas kultūras programmu ir veidojuši tādi mākslinieki kā koris “Kamēr..”, Vidzemes kamerorķestris Andra Veismaņa vadībā, Raimonds Tiguls, Igo, Aivars Hermanis, grupa “bet bet”, gruzīnu etnodžeza trio “The Shin”, Ieva Kerēvica un citi.

2016. gads.

IMG_1133

IMG_1172

IMG_1196

IMG_1288

IMG_1371

IMG_1389

Talka Jurkalne 2016-4488

IMG_1351

IMG_1369

Talka Jurkalne 2016-4512

IMG_1498

IMG_1576

IMG_1641

IMG_1759

IMG_1790

IMG_1842

IMG_1911

IMG_1938

IMG_1956

Apskati fotogrāfijas no iepriekšējiem gadiem…

2015. gads

Liepu alejas stādīšana Jūrkalnes centrā, trešās lapenes celtniecība Ugunspļavā, baznīcas ābeļdārza vārtu izveidošana, bērnu koncerts un zaļumballe, Igo izstādes “Akcents personībai” atklāšana, Vara Vētras koncerts.

2014. gads.

Divstāvu lapenes būvniecība, Ģirta Burvja laivu skulptūru atjaunošana, saules pulksteņa labiekārtošana, lielās ugunskura vietas izveide Ugunspļavā, karaoke, zaļumballe, Kārļa Kazāka koncerts.

2013. gads 

Zīmes “Jūrkalne” atjaunošaja stāvkrastā, elektrības vadu vilkšana uz vēju skulptūrām, Ugunspļavas skatuves atklāšana, “Zelta mopēda” atceres vietas labiekārtošana, zaļumballe ar Ati Auzānu, kā arī Igo, Aivara Hermaņa un Ērika Upenieka koncerts Jūrkalnes Tautas namā un Uģa Dadža izstādes “Jūrkalne. Neaizpūstie” atklāšana.

2012. gads

Kora “Kamēr..” nakts koncerts baznīcā, vides objekta “Mēs gribam, lai Jūrkalnē dzimtu vairāk bērnu!” uzstādīšana, taku veidošana ābeļdārzā, meža taku labiekārtošana, lapenes apzaļaļumošana, suitu bērnu koncerts, zaļumballe ar grupām “bet bet” un “Stāvkrasts”, svētku tirdziņš, Igo un Andra Veismaņa diriģētā Vidzemes kamerorķestra koncerts baznīcā.

2011. gads

Krēslu un solu izvietošana Jūrkalnes dabas un atpūtas parkā, ugunskuru vietu izveide, šūpoļu būve, saules pulksteņa laukuma bruģēšana, putnu būru uzstādīšana, Vara Vētras, Ventspils Mūzikas vidusskolas audzēkņu un jūrkalniešu koncerti.

2010. gads II

Gruzīnu etno džeza grupas “The Shin” koncerts, Vēja skulptūru sasliešana un to simbolu iekāršana, dabas taku iekārtošana, Jūrkalnes dabas un atpūtas parka norāžu zīmju izvietošana, jautrās sporta spēles, Dukuru ģimenes koncerts.

2010. gads I

 Latvijas Televīzijas 4. maija svētku programmas ietvaros no Jūrkalnes notika divas stundu ilgas tiešraides. To laikā televīzijas skatītāji tika iepazīstināti ar Jūrkalni un Kurzemi. Ugunspļavā pulcējas ilggadējie Jūrkalnes talkas dalībnieki.

2009. gads

DJ Švāns Ugunspļavas mežā, vēja aizsegu veidošana, ziņojumu dēļa būve, dabas taku kopšana un iekārtošana, svētku tirdziņš, kā arī Igo, Ievas Kerēvicas, Aivara Hermaņa, Viļņa Krieviņa, Jura Kristona un Ivara Jercuma koncerts baznīcā.

2008. gads

Zaļā ugunskrūma apaļā sola veidošana, ugunskura vietu bruģēšana, jautrās sporta spēles, dabas taku izveide, pludmales sakopšana, zaļumballe ar Andri Ērgli uz Rīvas upes koka tilta, svētku tirdziņš, “Trīs tenoru” koncerts baznīcā.

2007. gads

Ugunsskulptūras Ugunspļvavā, kora “Kamēr..” nakts koncerts baznīcā, pludmales sakopšana, karoga masta uzstādīšana, ugunskura vietu bruģēšana, zaļumballe ar grupu “bet bet” uz Rīvas upes koka tilta, Ingusa Pētersona un grupas “Sliekšņi un griesti” koncerts baznīcā.

2006. gads

Tiek uzsākts darbs pie Ugunspļavas, piemo ugunskura vietu bruģēšana, pludmales sakopšana, zaļumballe ar Ivo Fominu uz Rīvas upes koka tilta, Haralda Sīmaņa koncerts baznīcā.

2005. gads

Muižupītes pludmales apzaļumošana un skatu laikuma izveide, pludmales sakopšana, sporta spēles Rīvas upē.

2004. gads

25 tūkstoši drošu soļu – pludmales sakopšana.

2003. gads